home
Maciej

  

OSTATNIO DODANE:

 Learning for understanding!
 Open yourself to dialogue!
 Video and social media training course
 Emerging businesses and good governance
 IT technology training course
 Dołącz na Facebooku!

Główna O nas Programy Współpraca Kontakt Click here for English language version
nagłówek

Rozszerzenie Unii Europejskiej o kraje Europy środkowo-wschodniej stworzyło niepowtarzalną szansę dla dynamicznego rozwoju gospodarczego, integracji politycznej i wymiany doświadczeń w sferze kultury i różnorodności społecznej. Funkcjonowanie Unii jako skomplikowanego organizmu przyniosło ze sobą także bagaż problemów i wyzwań. Kryzys ekonomiczny, który dotknął także Europę uświadomił wagę czynników instytucjonalnych i międzynarodowej koordynacji zagadnień gospodarczych. Aktualne są także pytania o kierunki rozwoju Unii w takich obszarach jak spójność wewnętrzna, relacje zewnętrzne, w tym pozycja na arenie międzynarodowej, solidarność między krajami członkowskimi, obywatelstwo europejskie, tożsamości narodowe, migracja, czy edukacja i rynek pracy. Wydarzenia ostatnich miesięcy są niezwykle istotne także dla Polski.

Nie mamy wątpliwości, iż wstąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej było decyzją historyczną i ze wszech miar pozytywną. Obecnie także od nas i od Polski zależy kształt Unii i Europy. Trzeba nam tę przyszłość współtworzyć.

Dlatego właśnie powołaliśmy Instytut Europejski Pro Futuro Europae. Instytut dla przyszłości Europy, którego celem jest współkształtowanie debaty europejskiej na wielu płaszczyznach i w sposób interdyscyplinarny. Jako młodzi profesjonaliści, bez uprzedzeń odnajdujący się w Europie, wierzymy w sukces naszego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, iż wspólnie sprawimy, że coraz więcej obywateli w Unii Europejskiej będzie świadomie żyło i pracowało na przyszłość Europy. Dla przyszłości Europy. Pro Futuro Europae.

Serdecznie witamy na stronie internetowej Instytutu Europejskiego. Życzymy miłej lektury i zapraszamy do kontaktu z nami. Z pozdrowieniami,

Zespół Instytutu Europejskiego
Pro Futuro Europae

  Copyright 2005-2017 Pro Futuro Europae and the European Community Ostatnia aktualizacja strony: 2017-11-11 06:39:34